Dīvāna iegāde ir viens no vissvarīgākajiem ieguldījumiem, ko jūs, iespējams, ieguldīsit savās mājās. Viesistabā tā ir mēbele, kurā mēs atpūšamies, lasām, ēdam un dzeram, izklaidējam ģimeni un draugus, skatāmies televizoru un pat gulējam, tāpēc ir jēga, ka mēs veltām laiku, lai ieguldītu tajā, kas ilgs gadiem nākt, vai ne?

Lietas, kas jāņem vērā pirms jauna dīvāna iegādes.

Vispirms jāizdomā dīvāna izmērs. Ja jums ir liela viesistaba, jums precīzi jāizlemj, cik daudz dzīvojamās istabas aizņems jūsu dīvāns. Vai vēlaties iekļaut citus dīvānus vai krēslus? Vai vēlaties kafijas galdiņu? Ja tā, iespējams, vispiemērotākais ir vienkāršs dīvāns vai tāds, kam ir neliela L forma. Ja jūs meklējat dīvānu, kas būs jūsu viesistabas uzmanības centrā, meklējiet apaļākas dīvāna formas, kas aizņem mazliet vairāk vietas un nodrošina daudz sēdvietu.

Galvenais ir izmēģināt dīvānu pirms pirkšanas, tas ir tā pat kā ar matrača parbaudi, mēs tajā iesēžamies, lai saprastu vai patīk. Nu, tā pati teorija attiecas arī uz dīvānu. Vidējā dīvāna sēdekļa dziļums ir vismaz 60 cm, kas dod daudz manevrēšanas iespēju. Bet sēdekļu dziļums tiešām atšķiras, tāpēc noteikti izmēģiniet dažādus stilus, lai nodrošinātu labu muguras atbalstu. Runājot par sēdekļa augstumu, vairums dizainu ir no 45 līdz 50 cm augsti. Nav pareiza vai nepareiza auguma, tāpēc mēģiniet vairākas reizes, pirms pērkat, lai pārliecinātos, ka tas der visai ģimenei.

Ja jums ir maza viesistaba, iespējams, jums būs nepieciešams mazāks dīvāns. Mazākā vietā jebkurš dīvāns būs uzmanības centrā, tāpēc ir svarīgi izvēlēties kaut ko praktisku, bet tajā pašā laikā dizainisku, kas viens otru papildina.

Nosakiet, kura forma vislabāk piemērota telpai. Tagad, kad esat izlēmis par dīvāna funkciju, ir pienācis laiks izdomāt, kura forma palīdzēs tam sasniegt šo mērķi. Tīra L forma ir lieliski piemērota atklātām vietām, kuras jāsadala, piemēram, dzīvojamās istabas atdalīšanai no ēdamistabas.

Masīvs cietkoksnes rāmis ir laba izvēle, taču esiet piesardzīgs pret skaidu plākšņu vai metāla konstrukciju. Pirms pērkat ņemiet vērā garantiju – vienmēr izvēlieties ražotājus, kuri piedāvā vismaz 15 gadu garantiju.