Ātrie kredīti jau ilgus gadus ir pieejami Latvijas iedzīvotājiem, kuri ir saskārušies ar īslaicīgiem finansiāliem sarežģījumiem. Tā vien šķiet, ka teju ikvienam cilvēkam ir zināms, ka ātrais kredīts pieejams internetā, ka to var saņemt 10-15 minūšu laikā un ka aizņemties iespējams kā maziem, tā arī nopietnākiem tēriņiem. Taču ātrie kredīti, tāpat kā ikviens finanšu pakalpojums, prasa nopietnu attieksmi, tāpēc pirms aizņemšanās šī nozare jāizpēta īpaši uzmanīgi. Šajā rakstā mēs pastāstīsim, kādiem ātro kredītu aspektiem pievērst uzmanību, lai plašajā piedāvājumā atrastu sev izdevīgāko!

4 situācijas, kad ātrais kredīts var būt parocīga izvēle

Ātrie kredīti tika speciāli izveidoti kā aizdevumi līdz algas dienai, līdz ar to tie atšķiras no citiem aizdevumiem privātpersonām. Ātrais kredīts ir apjomā neliels aizdevums ar īsu atmaksas termiņu, tāpēc tam ir vērts pieteikties tikai tad, ja esi pārliecināts, ka varēsi segt kredītu pilnā apjomā jau no nākamās algas. Neatliekama, bet īslaicīga vajadzība pēc papildu summas var rasties:

  • ja nepieciešams iegādāties budžetā neieplānotās, bet svarīgas preces – medikamentus, mācību grāmatas, jaunus ziemas apavus utt.;
  • ja pēkšņi salūzt sadzīves tehnika, elektronika, nepieciešams apmaksāt mājas komunikāciju remontu un citus neieplānotus rēķinus;
  • ja mēneša laikā ir bijuši neparedzēti tēriņi, un dažas dienas pirms algas naudas pietrūkst regulāro rēķinu apmaksai;
  • ja dzīvē notiek nepatīkama situācija, kas prasa tūlītēju finanšu risinājumu, piemēram, steidzami jādodas braucienā, jāapmaksā ārstēšanās u.tml.

Izvērtēt, vai ātrais kredīts ir labākais situācijas risinājums, ir samērā viegli. Iedomājies, ka Tev nav iespējas iegūt papildu naudas summu, un padomā, vai tādēļ situācija pasliktināsies. Ja bez finanšu atbalsta ir gaidāmas negatīvas sekas, ātrie kredīti var būt Tev noderīgi. Taču atceries, ka aizdevuma apjoms obligāti jāsamēro ar maksātspēju. Tālāk parunāsim par to, kā noteikt optimālu ātrā kredīta apjomu un kā samazināt kredītu riskus.

Ātrie kredīti maziem un lieliem tēriņiem

Apjomā ziņā ātrie kredīti parasti ir no 50 līdz 300 vai 400 eiro, lai gan šīs robežas nav striktas – pie dažiem aizdevējiem iespējams aizņemties arī mazāk par 50 eiro. Galvenais noteikums, kas jāievēro kredīta ņēmējiem, ir šāds – nekad neaizņemies vairāk, nekā Tev nepieciešams! Tā kā ātrais kredīts ir paredzēts konkrētam mērķim, ir viegli aprēķināt, cik liela summa būs vajadzīga.

Ja ir gaidāmi ilgtermiņa tēriņi, un kopējo aizdevuma summu aprēķināt nav iespējams, apdomā citas aizņemšanās iespējas – kredītlīniju, kredītkarti vai patēriņa kredītu. Šiem kredītu veidiem ir elastīgāki atmaksas nosacījumi, bet ātrie kredīti šajā ziņā ir ļoti stingri. Lasi tālāk, lai uzzinātu, kādi noteikumi regulē ātro kredītu atmaksu!

3 faktori, ko pārbaudīt pirms aizņemšanās

Vairumā gadījumu ātrie kredīti tiek piešķirti uz termiņu no 7 līdz 30 dienām. Lai gan kredīta atmaksas kārtība parasti notiek pēc vienotās shēmas, dažiem kredītdevējiem ir savi noteikumi, kas obligāti jāievēro. Lai izvairītos no pārpratumiem, savlaicīgi noskaidro:

  • vai kredīts jāatmaksā vienā maksājumā vai arī to var darīt pa daļām;
  • vai kredītiestādei ir bankas konts Tavā bankā. Starpbanku pārskaitījumi aizņem vismaz 1 darba dienu, tāpēc ņem to vērā un neatliec kredīta atmaksu uz līguma pēdējo dienu;
  • vai kredītu var pagarināt. Kredīta termiņa atlikšanu ieteicams izmantot tikai kā ārkārtas risinājumu, taču vērts laikus uzzināt, vai aizdevējs piedāvā šādu iespēju.

Kā redzi, ātrie kredīti ir pakalpojums ar savām niansēm, tāpēc pirms pieteikšanās aizdevumam jāsalīdzina daudzi parametri. Taču ir vēl viens kritērijs, ko daudzi aizņēmēji uzskata par noteicošo – tā ir procentu likme. Uzzini raksta noslēgumā, vai tas patiešām ir tik svarīgi!


GPL izmērs – svarīgs, bet ne noteicošs parametrs

Gada procentu likme (GPL) ātrajiem kredītiem ir ļoti liela – 150%, 200% un pat 300%. Šķiet, ka tā ir milzīga pārmaksa? Jā, ja kredīts tiktu ņemts uz gadu un ilgāk. Taču ātrie kredīti tiek piešķirti uz pāris nedēļām, tāpēc procentu pārmaksa nav tik milzīga, kā šķiet no pirmā acu skatiena. Tev nav pašam jārēķina procentu maksājumi, to Tavā vietā dara ātro kredītu kalkulators. Tas atrodas aizdevēja mājaslapā un parāda gan kopējo atmaksas summu, gan procentu un komisijas maksas apjomu. Ātro kredītu kalkulators palīdzēs aprēķināt kredīta izmaksas, lai Tu varētu saprast, vai konkrēts piedāvājums ir draudzīgs Tavam maciņam.

Visi ātrie kredīti ir apkopoti mūsu mājaslapā, tāpēc aicinām Tevi izmantot Netcredit.lv piedāvātās iespējas un atlasīt kredītus pēc dažādiem parametriem! Aizņemies atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt.